Záver letnej turistickej sezóny 2008

ZCR Ekovalali spolu s Klubom slovenských turistov Opál Vranov n.T. a obcou Hlinné, pozývajú milovníkov pobytu a pohybu v prírode do jesennej prírody na slávnosť ukončenia letnej turistickej sezóny v našom okrese. Tak ako sme spolu 30. marca tohto roku vítali jar a otvárali novú turistickú sezónu, tak sa aj teraz s prírodou spolu rozlúčime.

Slávnosť, ktorá sa bude opäť niesť v duchu odkazu našich slovanských predkov sa uskutoční v nedeľu 28. septembra 2008. Zraz účastníkov a začiatok slávnosti je o 9:30 hodine v kultúrnom dome v Hermanovciach n.T.

Po uvítacom akte v pohodovom tempe vystúpia účastníci na Ivanov vrch (813,3 m n.m.), kde spoločne otvoríme novovybudovaný turistický chodník Ivanov vrch Hlinné, živou farebnou reťazou účastníkov po celom hrebeni skalnatého vrcholu. Tento spoločný čin ako „priateľstvo, ktoré ladí s prírodou“ bude aj základom pravidelného stretávania sa občanov obcí Rudľova, Hlinného, Zlatníka a Hermanoviec na Ivanovom vrchu vždy v čase jesennej rovnodennosti.

Pohodlnou zostupovou trasou s množstvom panoramatických výhľadov prejdeme okolo prírodnej rezervácie Hlinianskej jelšiny do Hlinného, kde bude aj záverečný akt slávnosti. Už tradične každý účastník si donesie hlinený hrnček (fiňdžu). Slávnosť sa koná za každého počasia.

Doprava do Hermanoviec a z Hlinného je individuálna (výhodné vlakové spojenia z Vranova resp. z Prešova a späť.). Ďalšie informácie nájdete na www.vranov.sk a telefónnych číslach 0915 897 209, 0905 421 906, 0905 427 363. Tešíme sa na vás, veď svojou aktívnou účasťou pomáhate nielen sebe, ale aj prírode a nášmu rodnému regiónu.

Maťo Balog