Lopušná dolina / Kozie chrbty: Kozí kameň

KST Krokus Hanušovce nad Topľou si dovoľuje pozvať svojich členov, sympatizantov KST i všetkých nadšencov turistiky z nášho mesta a okolia na autobusový zájazd do Lopušnej doliny, v nedeľu 20. júla 2025.

Plánovaný program:

Pôjdeme sa pozrieť do Kozích chrbtov, minipohoria krajinného celku Fatransko – tatranskej oblasti. Jeho najvyšší vrch, Kozí kameň 1 255 m, sa nachádza približne 8 km juhozápadne od Popradu.

Prístup na trasu: Svit, Lopušná dolina

Výstupová trasa: Svit, Lopušná dolina – Štefániková horáreň – sedlo Tabličky – Kozí kameň a späť. Samotný turistický chodník má zo začiatku lyžiarskeho strediska zelené značenie. Od rázcestia Sedlo Tabličky sa značenie mení na modré.

Celkové trvanie a dĺžka trasy: dĺžka trasy 9 km/ trvanie trasy 3.20 hod. s prestávkami na občerstvenie/ prevýšenie 480 m

Výhľady:Za nenáročnú námahu nám budú odmenou výhľady z najvyššieho bodu – Kozí kameň (1255 m) a to najmä na blízke protiľahlé Vysoké Tatry a Nízke Tatry. Ide o jeden z najkrajších výhľadov na Tatry vôbec. Zo samotného Kozieho kameňa sú výborné výhľady najmä na východ, mesto Poprad a okolité dediny, ale aj na ďalšie vŕšky Kozích chrbtov a vzdialenejšie pohoria ako  Levočské vrchy, Volovské vrchy,  pohorie Branisko  aj  Slovenský raj. Smerom na juh sa dá vidieť Kráľovohoľská časť Nízkych Tatier, kde dominuje Kráľova hoľa.

Náročnosť: Výstup na Kozí kameň z Lopušnej doliny je nenáročná, nanajvýš poldenná túra a zvládnu ju všetky vekové či výkonnostné kategórie turistov. Vhodné pre deti/ značená trasa/ stravovacie zariadenie v Lopušnej doline/

Základné informácie

Autobusová trasa: Hanušovce n/T – Prešov – Svit – Svit, Lopušná dolina

Dĺžka: 232 km, Čas: 02.40 hod.

Typ podujatia: pešia turistika

Miesto podujatia: Kozie chrbty – Kozí kameň

Dátum konania: 20.7.2025

Vedúci podujatia: Ján Hreha, tel.: +421 904 865 595, e-mail: jan.hreha@gmail.com

Cestovné:

Členovia TOM: 4 €, bez členstva: 6 €

Dospelí: členovia KST Krokus 12 €, bez členstva v KST 15 €, dôchodcovia a ZŤP 10 €

Cestovné sa môže zmeniť, podľa počtu účastníkov.   

Organizátor: KST Krokus

Odchod autobusu: 6.30 z parkoviska pred COOP Jednota

Kapacita autobusu: 20 miest

Prihlášky: (uzávierka vo štvrtok 17. júla 2025)
On-line prihláška, alebo telefonicky: Ján Hreha (0904 865 595)

Poistenie:Členovia KST s nalepenou platnou známkou sú poistení automaticky. Ostatní nezabudnite na poistenie v niektorej komerčnej poisťovni.

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.

Foto: Peťo Nový/ Kozí kameň a Čierna z Lopušnej doliny/ hiking.sk