Nízke Tatry – Salatín

KST Krokus Hanušovce nad Topľou pozýva svojich členov, sympatizantov KST a všetkých nadšencov turistiky z nášho mesta na autobusový zájazd do Nízkych Tatier. Výstup na Salatín sa uskutoční v nedeľu 27. augusta 2017.

Typ podujatia: vysokohorská turistika
Východiskový bod: Železné [parkovisko] 
Cieľový bod: Liptovská Lúžna [zastávka SAD, parkovisko] 
Dĺžka túry: 12,8 km
Celkový čas: 5:00 hod.
Prevýšenie: 690m
Náročnosť: náročná túra

Trasa: Železné – Ráztocké sedlo  – Salatín 1630 m – Ráztocké sedlo 1233m – Liptovská Lúžna 717 m

Popis trasy: Túra sa začína za osadou Železné 970 m, [detská ozdravovňa], zelenou turistickou značkou. Značka vedie od ústia Tlstej dolinky k jej rozvetveniu a pravou vetvou pomerne strmo stúpa na bočný hrebienok Veľkého Železného. Zo sedielka klesá mierne nadol a vyúsťuje v širokom trávnatom Ráztockom sedle 1233 m. Tu sa pripája červená značka a strmo stúpa [asi 400 výškových metrov] po južnom rebre na vrchol Salatína. Vrchol tvorí skoro sto metrov dlhá plošina s bralnatými stenami a menšími jaskyňami. Z vrcholu je kruhový výhľad na Liptovskú kotlinu a okolité pohoria. Zostupová trasa vedie po červenej značke späť do Ráztockého sedla a okolo Tlstej 1555 m, rovnomerne klesá až do Liptovskej Lúžnej 717 m. Je to vrchárska obec rozložená v dĺžke 6 km. Je známa ľudovou architektúrou a krojmi.

Cestovné: 15 € nečlen / 13 € člen KST / 11 € seniori, ZŤP / 9 € študenti a TOM
Zraz účastníkov: 4:45 hod.
Odchod autobusu: 5:00 hod. z parkoviska pred supermarketom COOP Jednota
Predpokladaný návrat: 18:00 hod.

Prihlášky: Prihlásiť sa môžete cez On-line prihlášku alebo telefonicky u vedúceho zájazdu – Ján Hreha (telefón: 0904 865 595), najneskôr do piatku 25.8.2017.

Platba: v autobuse
Počet miest v autobuse: 28

Uprednostnení budú členovia KST Krokus, nečlenovia podľa poradia v akom sa prihlásia.
Členovia KST sú poistení, nečlenovia si pripoistenie pre zásah HS zabezpečujú sami.

Poznámka: V prípade nepriaznivého počasia má organizátor právo výstup zrušiť, alebo preložiť na iný termín. Informácia o konečnej verzii odchodu bude zverejnená na klubovej webovej stránke a vývesnej tabuli.

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.