Pieninski Park Narodowy

KST Krokus Hanušovce nad Topľou si dovoľuje pozvať svojich členov, sympatizantov KST i všetkých nadšencov turistiky z nášho mesta a okolia na poznávací autobusový zájazd do Poľských Pienin, spojený s výstupom na Tri koruny (Okraglica) a Sokolicu. Akcia sa uskutoční v nedeľu, 16. júna 2013.

Program: Výstup na Tri koruny a Sokolicu

Základné informácie
Oblasť /mapka/: Pieniny
Počiatočný bod: Sromowce Niźne
Konečný bod: Chata Pieniny (Lesnica)
Náročnosť: Stredne náročná túra
Prevýšenie: 603 m
Približný čas: 5:00 hod.
Dĺžka trasy: 12,7 km

Počet miest v autobuse: 45
Cestovné: 11 € nečlen, 9 € člen, 5 € seniori a ZŤP, 3 € študenti a TOM
Odchod autobusu: 5:45 z parkoviska pred COOP Jednota
Predpokladaný návrat: 18:00 hod.
Prihlášky: On-line prihláška alebo Ján Hreha (telefón: 0904 865 595).

Uzávierka prihlášok a platba: Na podujatie je potrebné sa záväzne prihlásiť a uhradiť poplatok do 14.6.2013 /piatok/ u p. Velčkovej, novinový stánok pred reštauráciou Topľa, resp. priamo u predsedu klubu.

Poznámka: V prípade nepriaznivého počasia má organizátor právo zájazd zrušiť, alebo preložiť na iný termín. Informácia o konečnej verzii odchodu bude zverejnená na webovej stránke a vývesnej tabuli v meste.

Odporúčaná trasa výstupu:
Červený Kláštor – Pieninská lávka (turistický priechod SK/PL) – Sromowce Niźne – tiesňava Wawóz Szopcański – Przelecz Szopka (Chwala Bogu) – Tri koruny (Okraglica) – rázc. Kosarzyska – Góra Zamkowa (zrúcaniny Pieninského hradu) – kamień Wojtek – Bajkow Groń – Pieninky – Czertezik – Sokolica – prievoz cez Dunajec – Pieninská cesta – turistický priechod PL/SK – Prielom Lesnického potoka – chata Pieniny (Lesnica)

Doplnkový program: prehliadka múzea Červený kláštor, plavba na plti po Dunajci, nákup suvenírov na poľskej strane (Sromowce Niźne), pešia túra okolo Dunajca k chate Pieniny (Lesnica).

Miesto parkovania: Červený Kláštor od 08: 00 do 12:00, potom sa autobus presúva k chate Pieniny (Lesnica).

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.