Úprava a zastrešenie studničky

Myšlienku upraviť a zastrešiť studničku pri chate v Čiernej hore som nosil v hlave už dlhšiu dobu. Pre rôzne povinnosti a iné príčiny sa ju voľajako nedarilo zrealizovať.

No začiatkom septembra sa zišla partia nadšencov z KST Krokus ochotná urobiť niečo v prospech iných. Boli ochotní ponúknuť nielen svoju prácu, ale celú akciu zabezpečiť vlastným náradím a materiálom. Vďaka ich zručnosti, prameň dostal úplne novú podobu. Spevňovací kamenný múrik, masívny zrubový krov a drevenú strechu, ktorá bude onedlho prekrytá krytinou. Aj samotná studnička pri chate prešla výraznými zmenami. Turisti vybudovali oporný múrik z prírodného kameňa a prítok vody zabezpečili novou nerezovou rúrkou. Počas dvoch dní odviedli poctivú robotu. Bolo sa treba obracať najmä pri znášaní a zvážaní kameňov zo širokého okolia. Patrí im za to vďaka. Tu nemôžem nespomenúť nezištnú pomoc majiteľa firmy Staviteľ. Poskytol nám nákladne auto na prepravu materiálu a spolu s manželkou pripravil výborný guláš.

Z Čiernej hory sme odchádzali s dobrými pocitmi. Tešilo nás, že sme pomohli prírode a snáď aj ľuďom, ktorí budú tadeto prechádzať a uhasia si smäd čerstvou pramenitou vodou z upravenej studničky.