Veľký Milič

KST Krokus Hanušovce nad Topľou si dovoľuje pozvať svojich členov, sympatizantov KST i všetkých nadšencov turistiky z nášho mesta a okolia, na autobusový zájazd do Slanských vrchov, v nedeľu 24. augusta 2014.

Program: Výstup na Veľký Milič. Poznávanie južnej časti Slanských vrchov. Prehliadka ropíkov (Malé bunkre, tzv. ropíky boli súčasťou ľahkého opevnenia, budovaného tesne pred 2. svetovou vojnou na ochranu československej hranice. Celkovo ich bolo postavených okolo 1800.)

Východiskový a cieľový bod: Slanská huta

Predpokladaná trasa výstupu: Slanská Huta – Dobrák – Veľká Márovka – Malá Márovka – najsevernejší bod Maďarska – Skárošská vyhliadka – Veľký Milič – vyhliadka na hrad Füzér – Čatorňa, štátna hranica – jazero Izra – Malá Izra – Slanská Huta

Náročnosť: stredne náročná túra,
Prevýšenie: 435 m

Počet miest v autobuse: 45
Cestovné: 7 € nečlen, 5 € člen , 3 € seniori a ZŤP, študenti a TOM

Zraz účastníkov: 6:45 hod. na parkovisku pred COOP Jednota.
Predpokladaný návrat: 18:00 hod.

Prihlášky a informácie: do 22. augusta 2014 On-line prihláška alebo Ján Hreha (telefón: 0904 865 595).

Zaujímavosti o lokalite: Hraničný vrch Veľký Milič (maď. Nagy – Milic) sa nachádza na slovensko – maďarskej hranici v Slanských vrchoch, v podcelku Milič. Naviac, s výškou 895 m n. m, je najvyšším vrcholom tejto našej najdlhšej hranice. V roku 1967 bol vyhlásený za štátnu prírodnú rezerváciu, neskôr novelizovaný na národnú prírodnú rezerváciu. Nachádza sa tu aj Prírodná pamiatka Miličská skala a vysoký hraničný stĺp s Maďarskou republikou.

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.