Vysoké Tatry – Zbojnícka chata

KST Krokus Hanušovce nad Topľou pozýva svojich členov, sympatizantov KST i všetkých nadšencov turistiky z nášho mesta a okolia na autobusový zájazd do Vysokých Tatier, ktorý sa uskutoční v nedeľu 9. septembra 2018.

Program: Výstup na Zbojnícku chatu

Typ podujatia: vysokohorská turistika
Miesto podujatia: Vysoké Tatry
Dátum konania: 9. september 2018
Východiskový bod: Starý Smokovec – Hrebienok
Konečný bod: Starý Smokovec – Hrebienok
Dĺžka túry: 5,7 km
Celkový čas: 5:35 hod. z Hrebienka. Zo Smokovca treba prirátať 30 minút.
Prevýšenie: 699 m
Náročnosť: stredne náročná, celodenná túra

Vedúci podujatia: Ján Hreha, tel.: +421 904 865 595, e-mail: jan.hreha@gmail.com

Trasa:  Hrebienok  (1285m) –  rázc. pri Vodopádoch Studeného potoka [0:15] – Starolesnianska poľana [0:20] – Zbojnícka chata  (1960m) [2:30], naspäť rovnakou cestou [2:30]. Celkový čas [5:35].

Popis trasy: Z Hrebienka sa vyberieme po červenej značke, zostupujeme lesom a ďalšími serpentínami k rázc. pri Vodopádoch Studeného potoka , pokračujeme ďalej chodníkom nad vodopádmi k ďalšiemu rázcestiu na Starolesnianskej poľane. Od poľany pokračujeme širokou cestou z ktorej hneď odbočíme na užšiu lesnú cestu a pokračujeme po modrej značke mierne hore až na koniec lesného pásma. Odtiaľ je pekný výhľad do  Veľkej Studenej doliny, vpravo na masív Prostredného hrotu a vľavo na zrázy a žľaby Slavkovského štítu. Ďalej chodník pokračuje Veľkou Studenou dolinou, v kosodrevinovom poraste, mierne stúpa do strednej časti doliny k obrovskému balvanu, nazývanému Ohnisko. Hneď za ním prechádzame mostom ponad Veľký Studený potok a v sutine, potom dvoma serpentínami vystupujeme do úzkeho žľabu potoka. Po skalách strmo hore do miesta nazývaného brána. Odtiaľ vľavo po skalách prejdeme potok a dosť strmo vystupujeme skalným chodníkom (chodník je na dvoch miestach zabezpečený reťazami) na koniec juhovýchodného výbežku Zbojníckeho chrbta a cezeň nad Vareškove pleso. Chodník sa skrúca vpravo a miernym traverzom dosahujeme Zbojnícku chatu.

Na túre uvidíte: Vodopády Studeného potoka, Dlhé pleso, Vareškové pleso, Zbojnícku chatu

Cestovné: 10 € nečlen, 8 € člen KST, 6 € seniori, ZŤP, 4 € študenti a TOM
Odchod autobusu: 5:30 z parkoviska pred reštauráciou Topľa.
Predpokladaný návrat: 19:00 hod.

Prihlášky:
On-line prihláška, alebo telefonicky Ján Hreha (telefón: 0904 865 595)
Uzávierka prihlášok a platba: Na podujatie je potrebné sa záväzne prihlásiť do stredy 5.9.2018.

Počet miest v autobuse: Počet účastníkov je obmedzený počtom miest v autobuse (45). Uprednostnení budú členovia KST Krokus pred nečlenmi a nečlenovia podľa poradia v akom sa prihlásia a zaplatia cestovné. Členovia KST sú poistení, nečlenovia si pripoistenie pre zásah HS zabezpečujú sami.

Poznámka: V prípade nepriaznivého počasia má organizátor právo výstup zrušiť, alebo preložiť na iný termín. Informácia o konečnej verzii odchodu bude zverejnená na klubovej webovej stránke a vývesnej tabuli.

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.